dobry elektrykelektrykinstalacje elektryczne Andrychówinstalacje odgromowe Andrychówwiadomościwiedza

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 1

elektrycy zator oświęcim wadowice sucha beskidzka kęty

Każda instalacja powinna stanowić solidny filar naszego domu i firmy. Dlatego ważne jest, aby nasz elektryk wykonał instalację elektryczną dobrze i nie popełnił błędu. Nasza firma działająca na terenach powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego, bielskiego, żywieckiego a nawet bieruńsko-lędzińskiego, mająca za sobą ponad 20 lat doświadczenia, może podpowiedzieć właścicielom, na co warto zwracać uwagę.

-Wujek „złota rączka” zrobił mi elektrykę…

Wielu inwestorów (w szczególności właścicieli domów jednorodzinnych) decyduje się na samodzielne wykonanie instalacji elektrycznej. Jest to jeden z pierwszych popełnianych błędów! O ile z lekkimi pracami budowlanymi (małe remonty itp.) możemy “zaszaleć” sami w domu, to w przypadku montażu instalacji elektrycznej należy zwrócić się o pomoc do elektryka z uprawnieniami. Ważne jest to w szczególności podczas budowy nowego obiektu, gdzie często wymagane są stosowne dokumenty i zaświadczenia wydawane przez elektryków. Każda taka instalacja przechodzi stosowne pomiary. Na terenie naszej działalności ( Andrychów, Wadowice, Kęty, Zator, Oświęcim, Żywiec i okolice) wycena i doradztwo gratis! Komplet dokumentów i satysfakcja gwarantowana! Do czego jeszcze potrzebujesz dokumentów od elektryka przeczytasz tutaj: Nie dostaniesz odszkodowania bez elektryka!

dobry elektryk elektrycy wadowice kęty andrychów oświęcim

-A robimy uziemienie w fundamencie? -Po co?

Budujemy nowy dom. Nasze własne „cztery kąty”. Oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami i każdy grosz się dla nas liczy. Najprościej i najtaniej jest wykonać w naszym domu uziemienie już podczas stawiania fundamentów. Często jednak się o tym zapomina; rozpoczynając budowę, mamy wiele innych, jak sądzimy ważniejszych, spraw na głowie niż instalacja elektryczna. Błąd! Uziemienie domu, wykonane na odpowiednim etapie budowy, zaoszczędzi Twój cenny czas oraz uchroni Cię od zbędnych wydatków w przyszłości. Warto zaoszczędzić parę groszy, myśląc przyszłościowo. Dodatkowo wielu producentów sprzętów elektrycznych AGD i RTV ( pralek, kuchenek, lodówek, komputerów itp. ) wymaga uziemienia. Jego brak może spowodować utratę gwarancji, nawet jeśli usterka sprzętu nie była związana z naszą instalacją elektryczną.Po wizycie specjalisty od sprzętu, który jedynie go sprawdzi, zostajemy bezradni z wciąż uszkodzonym wyposażeniem. Skontaktuj się z nami i zamów dobrego elektryka! Pamiętaj o promocjach na instalacje elektryczne i odgromowe! Nie zapomnij również o zrobieniu zdjęcia i jego wywołaniu, (zdjęcie elektroniczne zaginie w ciągu paru miesięcy, wywołane zdjęcie zostaw w dokumentacji domu-zostanie tam na lata) gdzie uziemienie ma wyjście/wyjścia. Czasami spotykamy się z sytuacją, gdzie uziemienie w fundamencie było wykonane ale właściciel nie wie gdzie są wspomniane wyjścia uziemienia ( czasami kawałek metalu z uziemienia w fundamencie zostaje zasypany podczas późniejszych prac). Zabezpiecz uziemienie, a również zaoszczędzisz parę groszy. Jeśli nie wiesz, czy Twoje uziemienie spełnia wszelkie standardy, możemy wykonać pomiary-zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

FGZ INSTAL-FERENC elektryk Wadowice, elektryk Andrychów, elektryk Oświęcim

-Moc przyłączeniowa? Ile?

Moc przyłączeniową określamy na podstawie liczby i rodzaju planowanych urządzeń elektrycznych w naszym domu. Chociaż coraz więcej sprzętu AGD i RTV produkowanych jest w najlepszych klasach energetycznych ( i pomyśleć, że kiedyś klasa “A” była najwyższa, a teraz niektórym brakuje już miejsca na plusy przy “A”) zdarza się, że dobraliśmy początkowo zbyt małą moc przyłączeniową. Wcześniej należy się dość dobrze zastanowić, w co będzie wyposażony nasz budynek/ nasze mieszkanie/ nasza firma. Nad tym trudnym aspektem należy pomyśleć już na samym początku projektowania. Oczywiście należy się tutaj skupić głównie na większych odbiornikach energii jak grzejniki/grzałki/ogrzewanie na prąd, kuchenki w pełni elektryczne itp. Czasami urządzamy tylko część budynku ( np. parter), natomiast następnym pokoleniom zostawiamy resztę (np. poddasze remontują i wykańczają dzieci z małżonkami). Należy pamiętać wówczas o odpowiedniej mocy również dla nich.
Jeśli planujesz budować zakład produkcyjny zapytaj wcześniej na jaką moc przyłączeniową na danym terenie możesz liczyć-nawet na obszarach tzw. przemysłowych może być problem z odpowiednią ilością mocy – informacja płynąca z doświadczenia.  Jak się okazuje, kupno samej działki pod produkcję to nie wszystko i może nas spotkać niemiła niespodzianka w trakcie inwestycji.
Nasi elektrycy są do Waszej dyspozycji-doradztwo i wycena gratis!

Niech zatem MOC BĘDZIE Z WAMI 🙂

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 2

Zapraszamy jeszcze do najnowszej promocji na stulecie niepodległości:

Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej Andrychów Wadowice Oświęcim Zator Żywiec Sucha Beskidzka Kęty
Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej

Sprawdź czy jesteś w naszym zasięgu:

Andrychów, Babica, Babice, Bachowice, Barwałd Dolny, Barwałd Górny, Barwałd Średni, Bestwina, Bestwinka, Bielany, Bielsko-Biała, Bierna, Bieruń, Brzeszcze, Brzezinka, Brzeźnica, Buczkowice, Bujaków, Bulowice, Chełm Śląski, Chełmek, Chocznia, Czaniec, Czechowice-Dziedzice, Dankowice, Frydrychowice, Gierałtowice, Gierałtowiczki, Gilowice, Głębowice, Goczałkowice-Zdrój, Godziszka, Gorzeń Dolny, Gorzeń Górny, Graboszyce, Grodzisko, Grojec, Grzawa, Hecznarowice, Imielin, Inwałd, Janowice, Jaroszowice, Jaśkowice, Jawiszowice, Kaczyna, Kalna, Kalwaria Zebrzydowska, Kaniów, Kańczuga, Kęty, Klecza Dolna, Klecza Górna, Kobiernice, Kocierz Moszczanicki, Kocierz Rychwałdzki, Kopciowice, Kossowa, Kozy, Lgota, Lipowa, Łękawica, Łęki, Łodygowice, Łowiczki, Marcyporęba, Meszna, Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Mucharz, Nowa Wieś, Nowe Dwory, Okrajnik, Osiek, Oświęcim, Palczowice, Paszkówka, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Pietrzykowice,Piotrowice, Pisarzowice, Polanka Wielka, Ponikiew, Poręba, Poręba Wielka, Półwieś, Przeciszów, Przeciszyn, Przybadz, Przytkowice, Radocza, Rajsko, Roczyny, Roków, Rudze, Rybarzowice, Rychwałd, Rychwałdek, Ryczów, Rzyki, Sienna, Skidziń, Słotwina, Spytkowice, Stanisław Dolny, Stanisław Górny, Stara Wieś, Stryszów, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Ślemień, Świnna Poręba, Targanice, Tłuczań, Tomice, Tresna, Trzebieńczyce, Wadowice, Wielkie Drogi, Wilamowice, Wilczkowice, Wilkowice, Witanowice,  Włosienica,  Woźniki,  Wysoka,  Zaborze,  Zagórnik, Zarzecze, Zasole, Zator, Zawadka, Zebrzydowice, Zembrzyce, Zygodowice, Żywiec,

Elektryk z uprawnieniami instalacje elektryczne i odgromowe
Instalacje elektryczne i odgromowe INSTAL-FERENC

3 thoughts on “Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *