bezpieczeństwo instalacji elektrycznejdobry elektrykelektrykinstalacje elektryczneinstalacje odgromowewiadomościwiedza

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 2

porady elektryka instalacje elektryczne odgromowe Andrychów Wadowice Kęty

Przedstawiamy drugą odsłonę naszych porad odnośnie prawidłowego wykonywania i eksploatacji instalacji elektrycznej i odgromowej. Tym razem m.in. poruszymy temat prowadzenia przewodów czy też wykorzystania odpowiedniej ilości źródeł światła, ale zanim do tego przejdziemy …

Czy tyle gniazdek wystarczy?

Często podczas montażu odbiorników nie wiemy jak dokładnie będzie urządzone dane wnętrze, co za tym idzie, ciężko jest zdecydować w jakich miejscach powinny znajdować się gniazdka. Nasi elektrycy radzą, zaplanuj wcześniej ułożenie mebli czy łóżek, dzięki czemu unikniesz używania przedłużaczy; szczególnie ważnym pomieszczeniem jest kuchnia, w której nie może zabraknąć gniazdek (żaden poranek nie obejdzie się bez kawy czy herbaty więc zadbaj o to, żebyś miał/a gdzie podłączyć ekspres do kawy lub czajnik !). Kuchenki elektryczne czasami wymagają tzw. zasilania siłowego-warto dobrze zaplanować jego usytuowanie w naszej kuchni. Jeśli nasze meble będą wykonywane pod zabudowę przez stolarza warto razem z nim uzgodnić gdzie mają pojawić się źródła zasilania wszelkich elementów mebli ( oświetlenie, kuchenka, zmywarka, lodówka czy siłowniki ). Zalecamy także wykonanie większej ilości gniazdek, w końcu od przybytku głowa nie boli a dodatkowe mogą się przydać w przyszłości. Dobrym pomysłem jest zamontowanie kilku dodatkowych na zewnątrz, które pomogą np. w koszeniu trawnika czy przystrojeniu domu światełkami ozdobnymi na święta.

Elektryk z uprawnieniami instalacje elektryczne i odgromowe
Instalacje elektryczne i odgromowe INSTAL-FERENC usługi elektryczne

“Niech nastanie jasność !”

Wiadome jest, że małe pomieszczenia nie potrzebują mocnego oświetlenia, ale gdy w rachubę wchodzi większe należy o to odpowiednio zadbać. Przykładowo, kiedy nasza kuchnia połączona jest z jadalnia jedna lampa nie wystarczy. Można wtedy dodatkowo umieścić oświetlenie nad stołem lub/i zamontować lampy nad kuchennym blatem. Możliwości jest wiele a nasi elektrycy na pewno świetnie doradzą i oświetlą każde wnętrze. Nie zapomnij również o doborze odpowiedniej barwy światła w pomieszczeniach- tam gdzie będziesz odpoczywać zainstaluj lampy o barwie ciepłej. Jeśli jednak potrzebujesz światło do pracy (np. w gabinecie) to tutaj powinniśmy kierować się w stronę zimnych źródeł światła. Oczywiście dodatkowo należy zastanowić się nad mocą takiego źródła światła.

“Najlepiej na skróty…?” “- No chyba nie!”

Podstawą bezawaryjnej eksploatacji instalacji elektrycznej jest zarówno właściwy dobór przewodów oraz ich odpowiednie ułożenie. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że jedynym prawidłowym jest prowadzenie przewodów w pionie i poziomie. Niestety wielu elektryków chcąc zaoszczędzić na materiale wykonuje instalacje błędnie przez co w przyszłości może ona zostać łatwo uszkodzona; wieszając obraz czy półkę na ścianie możesz przypadkowo trafić na przewód. Dodatkowo w naszych instalacjach nasze kable staramy się “chować w ścianie”, aby ułatwić pracę podczas tynkowania-przybite do ściany kable nie cieszą się pozytywną opinią u fachowców, którzy przychodzą po nas. Warto również przed tynkowaniem zrobić parę zdjęć instalacji i zachować je w dokumentacji domu (ponownie przypominamy o wywołaniu zdjęcia!), bez problemu będziesz mógł sprawdzić ułożenie przewodów elektrycznych.

Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej Andrychów Wadowice Oświęcim Zator Żywiec Sucha Beskidzka Kęty
Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej

“Jaki kabelek?”

Najistotniejsze zagadnienie dla elektryka a przede wszystkim projektanta całej instalacji elektrycznej. Popełniane błędy mają dwa oblicza: za cienkie przewody powodują zaburzenia w działaniu instalacji elektrycznej, mogą doprowadzić nawet do pożaru, za grube natomiast to zbędny wydatek inwestora. Wniosek nasuwa się jeden: należy stosować odpowiednie przewody i kable. Jakie? Nasza firma kompleksowo doradzi w wyborze przewodów oraz bezbłędnie wykona instalację, dlatego nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś. Pamiętaj także, że wycenę i doradztwo otrzymasz GRATIS!

Kolejna część porad :

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 3

Jeśli jeszcze nie przeczytałeś:

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 1

 

Sprawdź gdzie działamy!

Jeśli jesteś z okolic Wadowic, Andrychowa, Kęt, Oświęcimia, Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zatora, Żywca to skontaktuj się z naszą firmą. Możesz również zapytać o dodatkowe pakiety i promocje, którymi staramy się ciągle uatrakcyjnić nasze usługi. Usługi elektryczne w dobrej cenie!

Mapę zasięgu znajdziesz tutaj:

elektryk z regionu Wadowic
Lokalny elektryk zasięg

 

2 thoughts on “Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *