bezpieczeństwo instalacji elektrycznejdobry elektrykelektrykinformacjeinstalacje elektryczneinstalacje odgromowewiadomościwiedza

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 3

elektryk oświęcim zator żywiec bielsko

Oto kolejna dawka porad stworzona, z myślą o początkujących przedsiębiorcach, inwestorach jak i o przysłowiowych “złotych rączkach” w każdym polskim domu. Tym razem nasza firma Instal-Ferenc podpowie, gdzie umieścić przewody oraz jak je łączyć. Dzięki poniższym radom dowiesz się także jak ważne jest równomierne obciążenie w źródłach napięcia. Zapraszamy !!!

“Sieć sieci nierówna.”

Jednym z najważniejszych zadań elektryka jest umiejętne wykonanie sieci instalacji elektrycznej. Kluczowe jest ich ułożenie, umiejscowienie oraz łączenie. W poprzednim artykule wspominaliśmy także o odpowiednim doborze przewodów, więc jeśli Cię ominął koniecznie musisz nadrobić zaległości ( link do poprzedniej części artykułu). Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, takich jak przegrzanie przewodów lub nawet awaria sieci elektrycznej, należy prowadzić przewody jak najdalej od źródeł ciepła. Mowa tutaj o kominach oraz ozdobnych kominkach domowych. Przejdźmy teraz do puszek. Niektórzy sądzą, że wystarczy skręcić końcówki kabli i przewód mamy połączony. Nic bardziej mylnego! Taka instalacja nie dość, że jest nieprawidłowa, to grozi pożarem. Zapytasz jakim cudem? Otóż przewody tak złączone łatwo mogą się obluzować przez co szybciej się nagrzewają.  Nasi elektrycy radzą: połącz przewody w puszkach przy pomocy złączek samozaciskowych lub zacisków śrubowych. Cena tych niezastąpionych gadżetów “młodego elektryka“ nie jest wygórowana, a użycie ich uchroni Cię od awarii.

Elektryk z uprawnieniami instalacje elektryczne i odgromowe
Instalacje elektryczne i odgromowe INSTAL-FERENC

“Nie wszystko na raz…”

Chodzi tutaj oczywiście o ilość punktów oświetleniowych oraz gniazdek i innych źródeł elektrycznych na jednym obwodzie.  To błąd, który może kosztować Cię nie tylko przegrzanie całej linii, ale także zagwarantuje szukanie po ciemku latarki lub świeczek, gdy dojdzie do awarii. Wykonaj więcej obwodów, dzięki czemu, gdy pojawi się usterka to w jednym obwodzie a nie w całym domu. Radzimy, abyś rozpisał przed montażem instalacji elektrycznej na ile linii chcesz ją podzielić.  Oczywiście może pomóc Ci w tym nasza wykwalifikowana kadra! Co dwie głowy to nie jedna, pamiętaj!

Instalatorstwo elektryczne Wadowice Andrychów Oświęcim
Zdjęcia z pracy elektroinstalatorstwa INSTAL-FERENC

“Przewód fazowy? Trójfazówka?”

Przewód fazowy to nic innego jak jeden z przewodów w gniazdku o napięciu 230 V.  Tak zwana “trójfazówka” to zasilanie trójfazowe, czyli instalacja o sile około 400 V. W większości domostw wystarcza jedna faza, lecz podział obwodów jest bardziej korzystny z uwagi na nieprzewidywaną awarię sieci, o czym mowa w akapicie wyżej.  Jest jednak jedna uwaga- urządzenia zasilane w ten sposób np. pompy nierzadko wymagają zabezpieczenia w razie zaniku jednej z faz. W przeciwnym razie mogłoby dojść do ich uszkodzenia. Pamiętajmy również o kuchenkach indukcyjnych, które czasami wymagają zasilania siłowego. Są jednak również modele kuchenek którym 230V w zupełności wystarcza:)

 

Nie martw się na zapas, w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszymi doradcami lub skontaktuj się z firmą, dzięki czemu otrzymasz cenne porady fachowych ekspertów i profesjonalistów w swojej branży! Przypominamy również, że wciąż trwa nasze 100 dni promocji na 100-lecie niepodległości.

 

Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej Andrychów Wadowice Oświęcim Zator Żywiec Sucha Beskidzka Kęty
Instalacje elektryczne i odgromowe w pakiecie taniej

Kolejna część porad :

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 4

Jeśli jeszcze nie przeczytałeś:

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 2

porady elektryka instalacje elektryczne odgromowe Andrychów Wadowice Kęty
Kilka porad od elektryka
Elektryk Andrychów Wadowice Kęty Zator Oświęcim Żywiec Sucha Beskidzka

 

Sprawdź nas już dzisiaj-doradztwo i wycena instalacji elektrycznej i odgromowej DARMOWE!

Działamy na terenie kilku powiatów dlatego efekt naszych prac możesz podziwiać m.in. w Oświęcimiu, Wadowicach, Imielinie, Żywcu, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Suchej Beskidzkiej, Zatorze oraz okolicznych miejscowościach. Zapytaj o dodatkowe pakiety i promocje, którymi staramy się ciągle uatrakcyjnić nasze usługi.

Usługi elektryczne w dobrej cenie!

Mapę zasięgu znajdziesz tutaj:

elektryk z regionu, teren Wadowic
Lokalny elektryk zasięg

2 thoughts on “Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *