bezpieczeństwo instalacji elektrycznejdobry elektrykelektrykinformacjeinstalacje elektryczneinstalacje elektryczne Andrychówinstalacje odgromoweinstalacje odgromowe Andrychówubezpieczeniawiadomościwiedza

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 4

Już dziś serdecznie zapraszamy na długo wyczekiwaną, niestety ostatnią odsłonę internetowych porad elektryka.  Bez obaw, w najbliższym czasie na naszej stronie znajdziesz nowy, jesienny artykuł! Lecz zanim to nastąpi, na tapetę weźmiemy wyłączniki, przewody oraz pomiary, jakie należy wykonać po zakończeniu wykonania instalacji elektrycznej, ale zanim do tego nawiążemy..

“Elektryczne centrum zarządzania”

Rozdzielnica, czyli miejsce, gdzie znajdują się łączenia, przerywania, rozdziały oraz kombinacje obwodów elektrycznych oraz lokalizacja wszelkich urządzeń sterowniczych ochronnych oraz regulacyjnych, potrzebnych w danej instalacji elektrycznej. Brzmi dosyć poważnie, czyż nie ? Dlatego też tak ważne jest jej położenie w mieszkaniu oraz wielkość. Mówiąc prościej, umieść ją w łatwo dostępnym dla Ciebie miejscu ( lecz poza obszarem dostępnym dla najmłodszych! ), a najlepiej tuż w pobliżu wejścia do domu.  Warto także skusić się na większy rozmiar rozdzielnicy, pozostawione w niej wolne miejsce może przydać Ci się w przyszłości, kiedy postanowisz rozbudować instalację.

elektryk z uprawnieniami z andrychowa wadowic kęt
Obszar działalności elektryka z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem z okolic Andrychowa

Kolejny raz powtarzamy – lepiej więcej!

Tym razem jednak mowa o wyłącznikach różnicowoprądowych tzw. różnicówkach. Są to pewnego rodzaju bezpieczniki, które rozłączają obwód po wykryciu, że prąd z niego wypływający nie jest równy wpływającemu. Chroni zatem przed porażeniem prądem w kontakcie pośrednim oraz bezpośrednim. Sami widzicie, jakie to ważne urządzenie a jednak w niejednym domu znajdziemy takich zaledwie jeden, dwa. Nie oszczędzaj na takich drobiazgach! Dzięki niemu w sytuacji nagłej jakiegoś sprzętu awarii nie stracisz prądu w całym mieszkaniu.

Elektryk z uprawnieniami instalacje elektryczne i odgromowe
Instalacje elektryczne i odgromowe INSTAL-FERENC

Zejdźmy na ziemie.

A konkretniej do gruntu domu, w których tak samo znajdują się przewody elektryczne. Niestety często popełnianym błędem jest zastosowanie takich samych przewodów wewnątrz jak i na zewnątrz.  W sklepie znajdziemy specjalne kable do stosowania zewnętrznego, dlatego nie warto eksperymentować.

“Ostatnia przymiarka”.

Korekta: ostatni pomiar. Dokładnie tak, po zakończeniu wykonywania instalacji elektrycznej należy wszystko sprawdzić. Oczywiście najrozsądniej byłoby powierzyć to zadanie jednemu z naszych doświadczonych elektryków, którzy doskonale wiedzą, jak wykonać pomiary i jakie powinny być ich wyniki tak, aby wszystko grało jak w dobrze naoliwionej maszynie. Kropką nad “i” będzie sporządzenie protokołu, który zostanie złożony na ręce inwestora-jak zwykle dostarczamy komplet dokumentów pomiarowych.

Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz.3

 

To jak wiadomo nie wszystkie wskazówki jakie mamy w zanadrzu. Wybraliśmy te, które mogą przydać Ci się, kiedy postanowisz zostać elektrycznym bohaterem domu kontaktując się z naszą firmą.  Jeżeli jednak nie wyczerpaliśmy tematu i wciąż potrzebujesz pomocy, kliknij w zakładkę Kontakt i śmiało zadzwoń lub umów się na spotkanie, na którym postaramy się odpowiedzieć na pytania, doradzić, pomóc.  Pozdrawiamy! – elektryczna ekipa Instal-Ferenc! Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi promocjami!

 

 

One thought on “Instalacja elektryczna – kilka porad dla inwestora cz. 4

Comments are closed.